В Пологах “Європейська Солідарність” закликає міськраду звернутись до центральної влади з вимогою притягнути до відповідальності осіб, які фігурують в офшорних скандалах

Пологівська міська рада розгляне проєкт рішення про звернення до Верховної Ради України та Президента України про вимоги вжити заходів стосовно фактів, які стали відомі завдяки розслідуванню журналістів, більш відомому як Pandora Papers.

Проєкт зареєструвала фракція «Європейська Солідарність» у Пологівській міській раді. Депутати фракції пояснюють, що наштовхнуло їх висунути вимоги:

«Ми глибоко обурені результатами розслідування Pandora Papers, оприлюдненого Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів, яке виявило участь вищих посадових осіб держави та їх оточення – президента Володимира Зеленського, голови СБУ Івана Баканова, братів Сергія і Бориса Шефірів (один з яких – перший помічник президента Зеленського), міністра Олександра Ткаченка, Андрія Яковлєва – у оборудках Ігоря Коломойського з виведення 40 мільйонів доларів з ПриватБанку в офшорні юрисдикції. Це пляма на репутації України як держави, яка з 2014 року веде війну з агресором, і одночасно реалізує системні реформи. Ці репутаційні збитки кидають тінь і на органи місцевого самоврядування, які активно включені в антикорупційний процес з впровадження прозорих закупівель за муніципальні кошти, з запровадження чесних процедур з приватизації комунальної власності тощо», – розповідає голова фракції «Європейська Солідарність» в Пологівській міській раді та автор проєкту рішення Сергій Славний.

Проти Ігоря Коломойського повстали правоохоронці майже у всьому цивілізованому світі, і лише в Україні він купив собі недоторканість, каже Сергій Славний.

«40 мільйонів «відмитих» доларів – це кошти, які пов’язують вищих посадових осіб зі злочинним угрупованням Коломойського, і які є платою за імунітет Коломойського перед кримінальним переслідуванням сьогодні. Проти Коломойського введені санкції Держдепартаментом США, проти Коломойського висунула звинувачення прокуратура США, у рамках провадження в США пройшли обшуки в бізнес-структурах Коломойського. І тільки в Україні Коломойський володіє недоторканістю, – каже Сергій Славний. – За висновком НБУ, до націоналізації ПриватБанку було завдано шкоди мінімум на 5,5 мільярдів доларів. На момент націоналізації банку в 2016 році приблизно 97% всіх неповернених кредитів для компаній, надані ПриватБанком, належали бізнесу, якими володіли або які контролювали Коломойський та Боголюбов. На докапіталізацію ПриватБанку в цілому держава витратила понад 155 мільярдів гривень. Це у тому числі наші кошти, кошти громад. Якби ці кошти були передані територіальним громадам, місцевим бюджетам, то Україну було б не впізнати. Адже у тому ж 2016 році загальна сума всіх трансфертів з Державного бюджету місцевим бюджетам склала не набагато більшу суму – 196 мільярдів гривень.».

В зверненні депутати Пологівської міської ради вимагають негайного вжиття заходів з проведення розслідування і притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних як до злочинного введення коштів ПриватБанку, так і тих, хто брав участь у відмиванні вкрадених коштів через офшорні компанії. Окрім цього вимагають, щоб до рішення суду всі особи, причетні до оборудок Коломойського, які перебувають на державній службі, були відсторонені від виконання обов’язків.

Депутати розглянуть проєкт рішення на сесії вже завтра, 21 жовтня.