«Європейська Солідарність» ініціювала вирішення питання з надання важливої послуги в Міжнародному аеропорті Запоріжжя

Виявляється, автобуси є, але авіаперевізники відмовляються використовувати послуги трансферу від термінала до літака. До кінця року кількість автобусів буде навіть збільшено. Про це стало відомо з відповіді КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» на депутатське звернення депутата фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Дмитра Траіліна.

Міжнародний аеропорт Запоріжжя – один з найбільших інвестиційних проєктів міста та навіть області. За останні роки, саме на його реконструкцію та облаштування було витрачено найбільшу кількість коштів. Однак, маючи сучасну споруду й летовище, люди продовжують ходити пішки від термінала до літаків за будь-якої погоди. Безліч публікацій у соцмережах та звернення громадян на особистих прийомах викликали занепокоєння в депутата фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Дмитра Траіліна:

«Аеропорт – це візитівка міста. Отже, з яким сервісом стикається людина, яка щойно прибула до Запоріжжя, таке й враження в неї буде формуватися про місто й надалі. З метою прояснити ситуацію, до КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» мною було відправлено депутатське звернення. І, як виявилося, автобуси для трансферу в аеропорту є», – розповідає Дмитро Траілін.

Однак, організаційні моменти пов’язані з посадкою, висадкою, завантаженням та розвантаженням багажу, а також реєстрація, перевезення пасажирів між літаком та терміналом, здійснюються авіаперевізником. Між ним та аеропортом укладається договір на надання пакету послуг. Перевезення пасажирів між терміналом та літаком в обов’язковий перелік послуг не входить. Авіакомпанії можуть замовляти послугу додатково та робити цього не поспішають.

В своєму розпорядженні Міжнародний аеропорт Запоріжжя на сьогодні має два автобуси. На початку грудня мають придбати ще два. Проте, вони можуть й надалі стояти без діла. Однак, отримавши депутатське звернення, керівництво аеропорту почало шукати шляхи вирішення проблеми. Повідомляють, що планують звернутися до авіаперевізників з питанням постійного використання автобусів. З іншого боку, міською цільовою програмою покращення роботи аеропорту передбачено покращення експлуатаційних характеристик. Тобто, кошти на підвіз може закласти міськрада.

«Те що я отримав розлогу відповідь – це звичайно добре. Ситуація прояснилася. Але ми ще не побачили конкретних рішень та результату, тож триматимемо питання на контролі до повного вирішення», – зробив підсумок Дмитро Траілін.