З нами діляться тим, про що не можуть розповісти цивільним людям: голова спілки ветеранів АТО розповів про роботу в часи війни

Сергій Синенко – ветеран АТО, голова фракції «Європейська Солідарність» в Вільнянській міській раді і очільник потужної ветеранської організації «Спілка ветеранів АТО/ООС».

В часи війни він з побратимами, як і останні вісім років, підтримують військових та їх родини. Проте сьогодні до спілки все частіше приходять і цивільні вільнянці. Мешканці області, значна частина якої знаходиться в окупації, розуміють, як зараз важливо триматись в колі однодумців.

«Після 24 лютого у нас почалася більш активна робота по призиву, по поверненню хлопців з-за кордону, хто там працював. Як завжди допомагаємо військовим, які призивалися, сім’ям тих хто перебуває на службі й бере участь в бойових діях. У нас є офіс, в який завжди можна прийти, випити чаю, поспілкуватися, розповісти історії, які вони не можуть розповісти цивільним людям, те що пережили, поспілкуватися в своєму колективі.

Але доводилось вирішувати і цивільні питання – наприклад, ми допомагали фермерам в засіві полів, щоб в нас були продукти і нам було чим годувати людей», – розповідає Сергій Синенко.

Ветеран АТО як ніхто розуміє своїх побратимів, які нині відстоюють незалежність в гарячих точках. Сергій Синенко каже: росія принесла страшні біди на нашу землю і в той час згуртувала українців. Зараз у всіх одна мета – боротися з ворогом.

«Хай вони йдуть за своїм кораблем. Ми їх сюди не звали. У нас Україна незалежна, вільна. Ми жили добре. Вони роблять розруху і лаються на те, що тут «бандери» – в нас нема «бандер», у нас нормальні громадяни, які просто люблять свою країну і свою культуру. За короткий термін цієї війни, те, що робить росія, згуртувало українців, і Україна розділилася на дві категорії: перші – це ті, хто захищають Україну на фронті, а другі – волонтери, ті хто підтримують нашу армію», – каже Сергій Синенко.