В волонтерському центрі «Європейської Солідарності» провели тренінг з тактичної медицини для запоріжців

У волонтерському центрі «Європейської Солідарності» відбувся тренінг з тактичної медицини. Навчання було присвячена наданню першої медичної допомоги при кровотечах різного походження. Тренінг провів інструктор з тактичної медицини, практикуючий лікар травматолог вищої категорії з багаторічним досвідом Григорій Поляков:

«Дуже сподобалась аудиторія. Люди були представлені з різних верств населення: від домогосподарок до військових практичних медиків, які могли б і самі прочитати лекцію. Щодо користі таких лекцій, то це по-перше – життєва необхідність. По-друге, це знання. А якщо людина буде володіти ще й хоча б мінімальними навичками, то можна про це сказати наступне: прості речі рятують життя. Не всім бути лікарем, не всім бути воїном, але знання, мінімальні навички для надання медичної допомоги собі або близькій людині в критичній ситуації – це є необхідним, так само як і знання місцевості, де ти живеш. Звичайно, що за годину я розповів загальні тези, бо можна розвивати тему лекції дуже довго», – розповідає Григорій Поляков.

 На навчання зібралися різні люди, яким надбання навичок тактичної медицини вважається дуже необхідним. Серед них волонтери та майбутні військові, які мають намір при необхідності застосувати набуті знання:

 «Я вважаю, що навички тактичної медицини усім нам дуже потрібні вже зараз. Ми дуже розслабились, бо за тридцять кілометрів війна. Всім треба мати такий досвід з медицини, щоб допомагати іншим і собі», – розповідає волонтер Олексій Шугай.

 «Я готуюсь до відправки, і поки в мене є час, я вирішив скористатись можливістю, побачивши оголошення, відвідати тренінг з тактичної медицини. Тренінги я не шукав спеціально, але я радий, що в мене з’явилась така можливість, і я можу використати це для саморозвитку, бо якщо в учебці підготовка з тактичної медицини не буде дуже об’ємною, то в мене вже буде якась база, з якою я прийду і мені вже буде легше», – розповідає Тарас, який готується до мобілізації.

Серед слухачів тренінгу були і військові медики. Кажуть: в лікарняній справі не буває зайвих знань:

«Це новий досвід, і якщо є можливість відвідувати такі заняття, тренінги, то я намагаюся за можливості їх відвідувати. Тому, що все згадується, десь щось доповнюється і ніколи не буває зайвим. Завжди радісно, коли й ти можеш також щось доповнити й поділитися досвідом. Ми також проводимо тренінги для своїх бійців. Їздимо й на полігон де проводимо тренінги для бійців», – розповідає Людмила, військовий медик ЗСУ.

«Вважаю, що подібні лекції є дуже корисними, адже ти ніколи не знаєш, що може статися завтра. В нашій країні війна, а ми живемо у безпосередній близькості до лінії фронту. Тож вміння надати першу медичну допомогу – дуже цінне. Сьогоднішня лекція присвячена видам кровотечі та способам їх зупинення, особисто мені відкрила багато нового. Виявилося, що багато з того, що кожен з нас проходив під час шкільної, чи університетської програми, вже давно застаріло, а інколи навіть є хибним та шкідливим. Наприклад, накладання жгута. З подивом дізнався, що для цього використовують лише чотири точки на тілі», – розповів депутат фракції “Європейська Солідарність” в Запорізькій обласній раді Дмитро Траілін.

В «Європейській Солідарності» наголошують, що це точно не останній тренінг в волонтерському центрі, адже в період війни дуже важливо, щоб якомога більше запоріжців отримали важливі знання, які можуть згодом врятувати їм життя.