Депутати Запорізької міської ради НЕ підтримали петицію щодо негайного звільнення від займаних посад колег з проросійських партій.

Рішенням Верховного суду України було заборонено діяльність політичних партій «Опозиційна Платформа – за життя» та «Партія Шарія», однак представники цих політичних сил досі займають керівні посади в Запорізькій міській раді та входять до складу її виконавчого комітету.

Фракція «Європейська Солідарність» неодноразово виносила на розгляд міськради проєкти з вимогою заборонити депутатам з проросійських партій обіймати керівні посади, але голосів за це рішення не вистачало.


Так само сталось і з відповідною петицією, яку підписали запоріжці. На минулій сесії міськради усього 26 депутатів проголосували «ЗА» звільнення від займаних посад осіб дотичних до заборонених проросійських партій.

Зокрема, «утримались» або «не голосували» позафракційні депутати та члени «Нової Політики» – партії колишнього директора «Мотор Січ» Вʼячеслава Богуслаєва, обвинувачуваного у держзраді.

Як і варто було очікувати, більшість «позафракційних» були депутатами від «ОПЗЖ» та «Партії Шарія», а після початку повномасштабного вторгнення просто вийшли із фракції, що дозволило їм обійти законодавство і далі поширювати наративи ворога у стінах Запорізької міської ради.